Grudzień

12.12.07, godzina 19:00
PAL -pokaz filmow studenckich Toruń 2007
Realizacje wideo z pracowni multimediów powstałe na zajeciach Doroty Chilińskiej:
Julia Skupny - Dagmara Pochyła - Jurand Pawłowski - Anna Błachno - Jakub Lewandowski
Anna Goślicka - Natalia Karłowska - Ewa Lipińska - Beata Pietrzak - Anna Żywicka

klatki z wideo

internetowy.jpg

plus: pokaz filmu Doroty Chilińskiej "Iona Ticha"
wg. "Dzienników gwiazdowych" Stanisława Lema.

i

Podczas tego wieczoru zaprezentowany zostanie praca
Peter Fischli / David Weiss
„der Lauf der Dinge“ (the way things go)

Jest to zapowiedź cyklu poświęconego szwajcarskiej sztuce.
http://de.wikipedia.org/wiki/Peter_Fischli_und_David_Weiss
http://www.newmedia-art.org/cgi-bin/show-oeu.asp?ID=I0150185&lg=ALL

1234

14.12.07, godzina 20:00
Andreas Widmer
the unbearable lightness of gravity / nieznosna lekkosc grawitacji

aaa
Widmer ukończył Edukację artystyczną i Sztuki Piękne /University of Arts and Design, Zürich/.Jest autorem instalacji z kabla elektrycznego Węzeł/Knot znajdującej się w przestrzeni klubu enerde /Użyto materiałów już obecnych w pomieszczeniu. Połączono dekoracyjność z funkcjonalnością mieszając te dwa pojęcia. Do rangi klasycznej – w swej funkcji i dekoracyjności - sztukaterii podniesiono to, co zwykle chowamy w bardziej lub mniej zorganizowany sposób, uważając za brzydkie acz konieczne. Wzór ornamentu (jedna z sześciu rozet) został zaprojektowany przez Leonardo da Vinci i przetrwał do naszych czasów dzięki drzeworytom wykonanym przez Albrechta Dürera podczas podróży do Włoch./
Tym razem w galerii dla… odbędzie się pierwsza w Polsce indywidualna wystawa prac Andreasa Widmera.
Pewnego dnia, prawie dokładnie rok temu, na Rynku Staromiejskim w Toruniu, grupa artystów z Bazylei: Labor P i C Studio, podawało jesienny publiczny obiad. Wśród osób częstujących się szwajcarską zupą był też Andreas. Tak, zupełnym przypadkiem, „Galeria dla…" zyskała kolejną osobę w rodzinie. Szwajcara mieszkającego w Toruniu. Z miłości. Od tego czasu Andreas Widmer wziął udział w zbiorowych projektach, miał samodzielną wystawę „Nieznośna lekkość grawitacji" oraz interweniował w przestrzeń klubu enerde instalacjami (praca Knot/Węzeł, lampy).
Widmer ukończył Edukację Artystyczną i Sztuki Piękne /University of Arts and Design, Zürich/. Przebywał na stypendiach w Paryżu i Nowym Jorku. Brał udział w wielu przedsięwzięciach artystycznych – ostatnio: Biennale w Taszkiencie.
Wykonuje głównie rzeźby na pograniczu sztuki konceptualnej i instalacje pozostające w ścisłej relacji z przestrzenią architektoniczną. Wykorzystuje w swoich pracach przedmioty i przestrzenie codziennego użytku, przez niewielkie czy zaskakujące transformacje zmieniając lub wzbogacając ich znacznie i kontekst. Andreasa interesują relacje przestrzenne, możliwość zmiany kontekstu pracy przez specyfikę użytych materiałów, recykling. Większość prac powstaje in situ – mocno wchodząc w relacje z miejscem, jego historią /drobną prywatną narracją/ oraz niepowtarzalnymi cechami ukształtowania przestrzennego.

http://www.likeyou.com/andreaswidmer

z cyklu Toruń bliżej Polski
z cyklu Wszystko gra
Zagrają Monika Pich i Bartek Maik

Monika Pich urodziła się 9 lutego1977 w Zamościu. W latach 1999 - 2003 studiowała na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W latach 2000 - 2005 studiowała Fotografię w Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, którą ukończyła dyplomem w pracowniach Prof. Jarosława Kozłowskiego i Prof. Stefana Wojneckiego. Stypendystka Wydziału Artystycznego na Uniwersytecie Haute Bretagne Rennes 2 (2003 - 2004).
Po dużej dawce wizualnych emocji Monika Pich zaprezentuje materiał dźwiękowy w ramach „Em presents” pt; „Gradient”. Zarówno ten materiał jak i wcześniejszy pt; „Feed Back”, nagrany również w ramach „Em presents” nawiązuje do oczywistego przesłania: „Tylko na podstawie tego co już istnieje, jesteśmy w stanie wykreować nowe rzeczy. Wszystko co już powstało można wykorzystać powtórnie, przefiltrowując to przez swoje własne doświadczenia i emocje. Wobec tego szukam wokół siebie inspiracji do tworzenia nowej przestrzeni. Kiedy coś znajduje użytkuję, zmieniam”.

pi

2007

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-Share Alike 2.5 License.