Grudzień

12.12.07, godzina 19:00
PAL -pokaz filmow studenckich Toruń 2007
Realizacje wideo z pracowni multimediów powstałe na zajeciach Doroty Chilińskiej:
Julia Skupny - Dagmara Pochyła - Jurand Pawłowski - Anna Błachno - Jakub Lewandowski
Anna Goślicka - Natalia Karłowska - Ewa Lipińska - Beata Pietrzak - Anna Żywicka

klatki z wideo

internetowy.jpg

plus: pokaz filmu Doroty Chilińskiej "Iona Ticha"
wg. "Dzienników gwiazdowych" Stanisława Lema.

i

Podczas tego wieczoru zaprezentowany zostanie praca
Peter Fischli / David Weiss
„der Lauf der Dinge“ (the way things go)

Jest to zapowiedź cyklu poświęconego szwajcarskiej sztuce.
http://de.wikipedia.org/wiki/Peter_Fischli_und_David_Weiss
http://www.newmedia-art.org/cgi-bin/show-oeu.asp?ID=I0150185&lg=ALL

1234

14.12.07, godzina 20:00
Andreas Widmer
the unbearable lightness of gravity / nieznosna lekkosc grawitacji

aaa
Widmer ukończył Edukację artystyczną i Sztuki Piękne /University of Arts and Design, Zürich/.Jest autorem instalacji z kabla elektrycznego Węzeł/Knot znajdującej się w przestrzeni klubu enerde /Użyto materiałów już obecnych w pomieszczeniu. Połączono dekoracyjność z funkcjonalnością mieszając te dwa pojęcia. Do rangi klasycznej – w swej funkcji i dekoracyjności - sztukaterii podniesiono to, co zwykle chowamy w bardziej lub mniej zorganizowany sposób, uważając za brzydkie acz konieczne. Wzór ornamentu (jedna z sześciu rozet) został zaprojektowany przez Leonardo da Vinci i przetrwał do naszych czasów dzięki drzeworytom wykonanym przez Albrechta Dürera podczas podróży do Włoch./
Tym razem w galerii dla… odbędzie się pierwsza w Polsce indywidualna wystawa prac Andreasa Widmera.
Pewnego dnia, prawie dokładnie rok temu, na Rynku Staromiejskim w Toruniu, grupa artystów z Bazylei: Labor P i C Studio, podawało jesienny publiczny obiad. Wśród osób częstujących się szwajcarską zupą był też Andreas. Tak, zupełnym przypadkiem, „Galeria dla…" zyskała kolejną osobę w rodzinie. Szwajcara mieszkającego w Toruniu. Z miłości. Od tego czasu Andreas Widmer wziął udział w zbiorowych projektach, miał samodzielną wystawę „Nieznośna lekkość grawitacji" oraz interweniował w przestrzeń klubu enerde instalacjami (praca Knot/Węzeł, lampy).
Widmer ukończył Edukację Artystyczną i Sztuki Piękne /University of Arts and Design, Zürich/. Przebywał na stypendiach w Paryżu i Nowym Jorku. Brał udział w wielu przedsięwzięciach artystycznych – ostatnio: Biennale w Taszkiencie.
Wykonuje głównie rzeźby na pograniczu sztuki konceptualnej i instalacje pozostające w ścisłej relacji z przestrzenią architektoniczną. Wykorzystuje w swoich pracach przedmioty i przestrzenie codziennego użytku, przez niewielkie czy zaskakujące transformacje zmieniając lub wzbogacając ich znacznie i kontekst. Andreasa interesują relacje przestrzenne, możliwość zmiany kontekstu pracy przez specyfikę użytych materiałów, recykling. Większość prac powstaje in situ – mocno wchodząc w relacje z miejscem, jego historią /drobną prywatną narracją/ oraz niepowtarzalnymi cechami ukształtowania przestrzennego.

http://www.likeyou.com/andreaswidmer

z cyklu Toruń bliżej Polski
z cyklu Wszystko gra
Zagrają Monika Pich i Bartek Maik

Monika Pich urodziła się 9 lutego1977 w Zamościu. W latach 1999 - 2003 studiowała na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W latach 2000 - 2005 studiowała Fotografię w Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, którą ukończyła dyplomem w pracowniach Prof. Jarosława Kozłowskiego i Prof. Stefana Wojneckiego. Stypendystka Wydziału Artystycznego na Uniwersytecie Haute Bretagne Rennes 2 (2003 - 2004).
Po dużej dawce wizualnych emocji Monika Pich zaprezentuje materiał dźwiękowy w ramach „Em presents” pt; „Gradient”. Zarówno ten materiał jak i wcześniejszy pt; „Feed Back”, nagrany również w ramach „Em presents” nawiązuje do oczywistego przesłania: „Tylko na podstawie tego co już istnieje, jesteśmy w stanie wykreować nowe rzeczy. Wszystko co już powstało można wykorzystać powtórnie, przefiltrowując to przez swoje własne doświadczenia i emocje. Wobec tego szukam wokół siebie inspiracji do tworzenia nowej przestrzeni. Kiedy coś znajduje użytkuję, zmieniam”.

pi

2007

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-Share Alike 2.5 License.