Klub

13 piątek kwietnia 2007 godzina 22.00
wystawa pt. "Klub - wygłup z podszewką�
uczestnicy wystawy:
Andreas Widmer (Sch) ,
Tomasz Cebo,
Marta Wierzbicka,
Ola Sojak Borodo,
Galeria Rusz,
Ewa Skłodowska**
kurator wystawy : monika weychert waluszko

miejsce : wolna pracownia pgr art - kolonia artystów.**
Wejscie przez drogi do wolnosci / wstęp 5 pln /
…projekt nie jest dofinasowywany…
rezerwacje; lp.po|tra_rgp#lp.po|tra_rgp

andre

Czy Sztuka w Polsce musi się zawsze gdzieś chować?
Kwitła nam sztuka jak… chwasty: także na eleganckim klombie, głównej rabacie, ale najchętniej jednak pod płotem, w szczelinie jakiejś ciasnej.
W opozycji do wyolbrzymionych i przeszklonych galerii państwowych, u nas, od lat, sztuka rozwijała się w piwnicach, małych pokojach z piecem, na strychach, w pomieszczeniach przytulonych do innych instytucji, szkół wyższych. Także Kościoła Katolickiego.
Kościół pozbył się Sztuki bardzo szybko. Była dobrym współ-buntownikiem, ale złym piewcą zwycięzcy… niewygodnym sojusznikiem.
Ostatnio Sztuka znów wpadła w kłopoty. I zaczęła sobie szukać nowego miejsca na nowe trudne czasy. Upodobała sobie klub jako miejsce � pomieszczenie. Tam będzie chronić swą niezależność jak długo się da.
Sztuka popadała w rozmaite opresje. Ukrywała się skutecznie.
Tak, że prawie wyszła z orbity zainteresowań odbiorców.
Stworzyła sobie bardzo miły klub. Klub ten istotnie "skupia ludzi określonego środowiska, zawodu". Służy "uprawianiu wspólnych rozrywek i dyskusji światopoglądowych".
To ekskluzywny klub.

23.00 Kolsz.art [III piętro]
"Podróż do siebie" Performance Kuba Bielawski

Połączenie obecności obrazu ze zdarzeniem
performance, videoartem.
Wszystko we wszystkim i nic poza tym.

LEWEL to projekt eksplorujacy przestrzenie szeroko pojmowanej muzyki elektronicznej i sztuki wideo.
Elektroniczne geste struktury, samplerowe eksperymenty, darkambientowe tla i niepokojaca atmosfera laczy sie z surowa sila spreparowanych postindustrialnych dzwiekow i video performancem.
http://www.myspace.com/lewelmuzik

DATADISK
Inicjatorem i mózgiem projektu DATADISK jest Robert Suszko były muzyk i współzałożyciel zespołu Wieloryb. Od lat inspirowany muzyką electro postanowił w 2002 roku aktywować nowy zespół. DataDisk powstał z tęsknoty za inteligentną muzyką taneczną.Pierwotnie DATADISK był ortodoksyjnym projektem czysto elektronicznym. W miarę rozwoju stał się eklektycznym tworem łączącym electro z innymi gatunkami takimi jak dub, soul, noise.
http://www.myspace.com/datadisk

EFEKTVOL
to fascynacje analogowymi brzmieniami lat 80, przekladane na nowo powstaly styl electro-italo. Pelny melodycznych brzmien i skocznych sekcji wprowadza w zapomniany swiat dyskotek z tamtych lat.
http://www.myspace.com/efektvol


na-wyjezdzie-zawsze-1-1

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-Share Alike 2.5 License.