myślą o eNeRDe
my
Monika i Tomasz, fot. Saskia Edens

Tomasz Cebo

ce

"Autentyzmu glód jest moim głodem
chce żywić się szczerością
prawdy być płodem
do bólu żywym
prostym nie krzywym
zwierciadłem człowieka który żyje nie ucieka"
Jest to fragment pracy dyplomowej oraz motto życia, którym kieruje się artysta
TO MASZ CEBO.
TOMASZ urodził się 16 03 1980 r. o godz.8:03 w ZŁOTOWIE, małej niezwykłej miejscowości, w której herb miasta jeleń codziennie gdy słońce staje w zenicie, wykonuje obrót o 360 stopni.
W 1995 r. rozpoczął naukę w Bydgoskim PLSP, które ukończył z wyróżnieniem.
W latach 2000 - 2005 studiował na Poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych - uzyskując dyplom magistra sztuki z wynikiem: bardzo dobrym.
Podczas studiów otrzymał szereg stypendiów m.in. naukowe ASP, Marszałka Województwa Wielkopolskiego.
Był członkiem nieistniejącej już grupy artystycznej PŁYTKI GROUP(PGR).Muzyk-artysta zespołu, który gra na wszystkim tylko nie na instrumentach OLEJOCEBOLOMAJLOZA.
W 2006 r. został prezesem fundacji artystycznej "YouHaveIt".
Prowadzi działalność kuratorską, uczestnik wielu wystaw zbiorowych oraz dwóch indywidualnych. Od niedawna akto-muzyk TEATRU WICZY w Toruniu.


monika
Monika podczas remontu galerii, fot. Gosia Filipiak

Monika Weychert Waluszko

polonistka (UMK), kulturoznawczyni, menedżerka kultury (UAM), kuratorka sztuki (UJ); założycielka galerii w Domu Muz oraz Galerii dla… http://www.culture.pl/pl/culture/artykuly/in_ga_dla_torun, autorka książki o wymianie pokoleń kulturowych 60/70 – 70/80 „Toruń to…”, prowadziła dwa festiwale: T-OFF (filmów offowych, wraz z Markiem Nowakiem)
http://pl.wikipedia.org/wiki/TOFFI oraz Wyobraźnia Ekranu (sztuki internetu) http://www.wyobrazniaekranu.wirenet.pl/, członkini kolektywu 4 młode kuratorki, współkuratorowała i kuratorowała m.in. Patriotyzm Jutra w Instytucie Sztuki Wyspa w Gdańsku http://patriotism.wikidot.com, Wybierz sobie kobietę. Muzeum - niuzasadniona rekonstrukcja. w Muzeum Okręgowym w Chełmnie http://www.sekcja.org/miesiecznik.php?id_artykulu=150 oraz program objazdowych pokazów sztuki współczesnej w malutkich ośrodkach/wsiach pt Trójpolówka


O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-Share Alike 2.5 License.